Piotr Matusak

Non omnis moriar… Odszedł, ale na zawsze pozostanie w naszej pamięci…

W nocy z 6 na 7 czerwca, w wieku 79 lat, zmarł prof. dr hab. Piotr Matusak – historyk, wieloletni nauczyciel akademicki, w latach 1993–1999 dyrektor Instytutu Historii Wyższej Szkoły Rolniczo-Pedagogicznej w Siedlcach, w latach 1999–2003 dziekan Wydziału Humanistycznego Akademii Podlaskiej w Siedlcach, w latach 1999–2012 prezes Siedleckiego Towarzystwa Naukowego, od 2003 roku do chwili obecnej prezes Stowarzyszenia Dom Polski "Sarmacja". W 2003 roku współtworzył Stowarzyszenie Historyków Wojskowości, stając na czele władz tymczasowych. W latach 2006–2015 prezes, a od 2015 roku wiceprezes naszego Stowarzyszenia. Do ostatnich chwil życia aktywny naukowo, pełen pasji i pomysłów na dalszy rozwój Stowarzyszenia. Twoje zasługi dla nauki polskiej oraz szereg innych osiągnięć, jak również olbrzymia życzliwość wobec ludzi powodują, że na zawsze będziesz między nami. Będzie nam Ciebie jednak brakowało fizycznie – Drogi Profesorze i Przyjacielu.

Roza

Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 15 czerwca o godz. 11:50 w Kościele Matki Boskiej Częstochowskiej (tzw. Kościół Murowany) na Cmentarzu Bródnowskim w Warszawie przy ul. Wincentego 81. Jadąc autem od centrum miasta, kościół znajduje się po lewej stronie za Domem Pogrzebowym "Styks", korzystając z komunikacji miejskiej i wysiadając na przystanku Cm. Bródnowski 02 należy się cofnąć w kierunku przyjazdu o ok. 100 m).

Dojazd do kościoła autobusami komunikacji miejskiej:
  • Z Dworca Warszawa Centralna: 160 - z przystanku Dworzec Centralny 23 (czas jazdy: 31 minut)
  • Z Dworca Warszawa Wschodnia: 120 - z przystanku Warszawa Wschodnia (Kijowska) 05 (czas jazdy: 21 minut); 156 - z przystanku Warszawa Wschodnia (Kijowska) 06 (czas jazdy: 18 minut); 169 - z przystanku Warszawa Wschodnia (Kijowska) 07 (czas jazdy: 13 minut)
  • Z Dworca Warszawa Gdańska: 500 - z przystanku Dworzec Gdański 04 (czas jazdy: 5 minut)
W każdym przypadku należy wysiąść na przystanku Cm. Bródnowski 02. Powrót tymi samymi autobusami z przystanku Cm. Bródnowski 01.